| От | 1996 |
| Тип Купе | Седан |
| Брой Врати | 4 |
| Брой Места | 5 |
| Дължина | 4805 мм |
| Широчина | 1785 мм |
| Височина | 1435 мм |
| Междуосие | 2720 мм |
| Предна Следа | 1545 мм |
| Задна Следа | 1530 мм |
| Минимален Обем На Багажника | 418 литра |
| Разположение | Отпред, напречно |
| Работен Обем | 2972 см3 |
| Мощност | 240 к.с./5750 обор. |
| Максимален Въртящ Момент | 304 н.м./3500 обор. |
| Горивна Система | Директно впръскване |
| Турбокомпресор | Дa |
| Газоразпределителна Система | DOHC |
| Разположение На Цилиндрите | V-образен |
| Брой Цилиндри | 6 |
| Диаметър На Цилиндъра | 91.1 мм |
| Ход На Буталото | 76 мм |
| Степен На Сгъстяване | 11 |
| Количество Клапани На Цилиндър | 4 |
| Вид Гориво | Бензин (А95) |
| Задвижване | Предно |
| Брой Скорости (Автоматична Кутия) | 5 |
| Предно Окачване | Bинтова пружина |
| Задно Окачване | Bинтова пружина |
| Предни Спирачки | Дискови вентилирани |
| Задни Спирачки | Дискови вентилирани |
| ABS | Да |
| Вид Кормилна Уредба | Зъбна рейка |
| Кормилен Усилвател | Хидроусилвател |
| Градски Разход На Гориво | 14 л/100 км |
| Извънградски Разход На Гориво | 8 л/100 км |
| Обем На Резервоара | 72 л |
| Маса (без товар) | 1550 кг |
| Размер На Гуми | 215/60 R16 |
Технически характеристики и данни за автомобили. Информацията е събрана от публично достъпни източници.