| От | 2005 |
| До | - |
| Тип Купе | Купе |
| Брой Врати | 2 |
| Брой Места | 4 |
| Дължина | 4640 мм |
| Широчина | 1740 мм |
| Височина | 1415 мм |
| Междуосие | 2715 мм |
| Предна Следа | 1495 мм |
| Задна Следа | 1475 мм |
| Пътен Просвет | 150 мм |
| Максимален Обем На Багажника | - |
| Минимален Обем На Багажника | 435 л |
| Разположение | Отпред, надлъжно |
| Работен Обем | 2996 см3 |
| Мощност | 231 к.с./6000 обор. |
| Максимален Въртящ Момент | 300 н.м./2500 обор. |
| Горивна Система | Многоточково впръскване |
| Турбокомпресор | - |
| Газоразпределителна Система | - |
| Разположение На Цилиндрите | V - образен |
| Брой Цилиндри | 6 |
| Диаметър На Цилиндъра | 88.0 мм |
| Ход На Буталото | 82.1 мм |
| Степен На Сгъстяване | 11.1 |
| Количество Клапани На Цилиндър | 4 |
| Вид Гориво | Бензин (А95) |
| Задвижване | Задно |
| Брой Скорости (Ръчна Кутия) | 6 |
| Брой Скорости (Автоматична Кутия) | 7 |
| Предно Окачване | Амортисьорна стойка |
| Задно Окачване | Напречен носач |
| Предни Спирачки | Вентилирани дискове |
| Задни Спирачки | Дискове |
| ABS | Да |
| Вид Кормилна Уредба | Зъбна рейка |
| Кормилен Усилвател | Хидравлика |
| Максимална Скорост | 250 | 248 км/ч |
| Време За Ускорение (0-100км/ч) | 7.4 | 7.2 cек. |
| Градски Разход На Гориво | 13.3 | 13.2 л/100км |
| Извънградски Разход На Гориво | 6.8 | 6.9 л/100км |
| Смесен Разход На Гориво | - |
| Обем На Резервоара | 62 л |
| Маса (без товар) | 1530 кг |
| Максимално Допустима Маса | 2055 кг |
| Размер На Гуми | 205/55 R16 |
Технически характеристики и данни за автомобили. Информацията е събрана от публично достъпни източници.