| От | 2011 |
| Тип Купе | Комби |
| Брой Врати | 5 |
| Брой Места | 5 |
| Дължина | 4606 мм |
| Широчина | 1770 мм |
| Височина | 1459 мм |
| Междуосие | 2760 мм |
| Предна Следа | 1541 мм |
| Задна Следа | 1544 мм |
| Разположение | Отпред, надлъжно |
| Работен Обем | 6208 см3 |
| Мощност | 457 к.с./6800 обор. |
| Максимален Въртящ Момент | 600 н.м. |
| Горивна Система | Директно впръскване |
| Разположение На Цилиндрите | V-образни |
| Брой Цилиндри | 8 |
| Степен На Сгъстяване | 11.3 |
| Количество Клапани На Цилиндър | 4 |
| Вид Гориво | Бензин |
| Задвижване | Задно |
| Брой Скорости (Автоматична Кутия) | AMG SPEEDSHIFT MCT 7-G Sport |
| Предно Окачване | Независимо многолостово |
| Задно Окачване | Независимо многолостово |
| Предни Спирачки | Вентилирани дискове |
| Задни Спирачки | Вентилирани дискове |
| Вид Кормилна Уредба | Зъбна рейка |
| Кормилен Усилвател | Електроусилвател |
| Максимална Скорост | 250 км/ч |
| Време За Ускорение (0-100км/ч) | 4.5 сек |
| Градски Разход На Гориво | 18.6 Литра/100 км |
| Извънградски Разход На Гориво | 8.5 Литра/100 км |
| Смесен Разход На Гориво | 12.2 Литра/100 км |
| Обем На Резервоара | 66 |
| Маса (без товар) | 1795 кг. |
| Максимално Допустима Маса | 2275 кг. |
| Размер На Гуми | 235/40 R 18 |
Технически характеристики и данни за автомобили. Информацията е събрана от публично достъпни източници.