| От | 2014 |
| До | 2020 |
| Тип Купе | Седан |
| Брой Врати | 4 |
| Брой Места | 5 |
| Дължина | 4671 мм |
| Широчина | 1877 мм |
| Височина | 1424 мм |
| Междуосие | 2812 мм |
| Предна Следа | 1579 мм |
| Задна Следа | 1603 мм |
| Минимален Обем На Багажника | 480 |
| Разположение | Отпред, надлъжно |
| Работен Обем | 2979 см3 |
| Мощност | 431 к.с./5500-7300 обор. |
| Максимален Въртящ Момент | 550 н.м./1850-5500 обор. |
| Горивна Система | Директно впръскване |
| Разположение На Цилиндрите | Редови |
| Брой Цилиндри | 6 |
| Диаметър На Цилиндъра | 84 мм |
| Ход На Буталото | 89.6 мм |
| Степен На Сгъстяване | 10.2 |
| Количество Клапани На Цилиндър | 4 |
| Масло Количество | 6.5 |
| Вид Гориво | Бензин |
| Задвижване | Задно |
| Брой Скорости (Ръчна Кутия) | 6 |
| Предно Окачване | Независимо, пружинно |
| Задно Окачване | Независимо многолостово |
| Предни Спирачки | Вентилирани дискове |
| Задни Спирачки | Вентилирани дискове |
| Вид Кормилна Уредба | Зъбна рейка |
| Кормилен Усилвател | Електроусилвател |
| Максимална Скорост | 250 км/ч |
| Време За Ускорение (0-100км/ч) | 4.3 сек |
| Градски Разход На Гориво | 12.0 Литра/100 км |
| Извънградски Разход На Гориво | 6.9 Литра/100 км |
| Смесен Разход На Гориво | 8.8 Литра/100 км |
| Обем На Резервоара | 60 |
| Маса (без товар) | 1520 кг. |
| Максимално Допустима Маса | 2100 кг. |
| Размер На Гуми | 255/40 ZR18 95Y; 275/40 ZR18 99Y |
Технически характеристики и данни за автомобили. Информацията е събрана от публично достъпни източници.