| От | 2022 |
| Тип Купе | Купе |
| Брой Врати | 2 |
| Брой Места | 4 |
| Дължина | 4580 мм |
| Широчина | 1887 мм |
| Височина | 1403 мм |
| Междуосие | 2747 мм |
| Предна Следа | 1617 мм |
| Задна Следа | 1605 мм |
| Пътен Просвет | 123 мм |
| Минимален Обем На Багажника | 390 |
| Разположение | Отпред, надлъжно |
| Работен Обем | 2993 см3 |
| Мощност | 460 к.с./6250 обор. |
| Максимален Въртящ Момент | 550 н.м./2650-5870 обор. |
| Горивна Система | Директно впръскване |
| Газоразпределителна Система | VALVETRONIC, Double-VANOS |
| Разположение На Цилиндрите | Редови |
| Брой Цилиндри | 6 |
| Диаметър На Цилиндъра | 84 мм |
| Ход На Буталото | 90 мм |
| Степен На Сгъстяване | 9.3 |
| Количество Клапани На Цилиндър | 4 |
| Масло Количество | 7 |
| Вид Гориво | Бензин |
| Задвижване | Задно |
| Предни Спирачки | Вентилирани дискове |
| Задни Спирачки | Вентилирани дискове |
| Вид Кормилна Уредба | Зъбна рейка |
| Кормилен Усилвател | Електроусилвател |
| Време За Ускорение (0-100км/ч) | 4.3 сек |
| Смесен Разход На Гориво | 10-10.2 Литра/100 км |
| Обем На Резервоара | 52 |
| Маса (без товар) | 1700 кг. |
| Максимално Допустима Маса | 2155 кг. |
| Размер На Гуми | Front wheel tires: 275/35 ZR19 100Y XL |
Технически характеристики и данни за автомобили. Информацията е събрана от публично достъпни източници.