| От | 2019 |
| Брой Врати | 5 |
| Брой Места | 5 |
| Дължина | 4782 мм |
| Широчина | 1866 мм |
| Височина | 1414 мм |
| Междуосие | 2826 мм |
| Предна Следа | 1580 мм |
| Задна Следа | 1575 мм |
| Минимален Обем На Багажника | 495 |
| Разположение | Отпред, надлъжно |
| Работен Обем | 2894 см3 |
| Мощност | 450 к.с./5700-6700 обор. |
| Максимален Въртящ Момент | 600 н.м./1900-5000 обор. |
| Горивна Система | Директно впръскване |
| Газоразпределителна Система | Audi Valveshift System (AVS) |
| Разположение На Цилиндрите | V-образни |
| Брой Цилиндри | 6 |
| Диаметър На Цилиндъра | 84.5 мм |
| Ход На Буталото | 86 мм |
| Степен На Сгъстяване | 10 |
| Количество Клапани На Цилиндър | 4 |
| Масло Количество | 7.6 |
| Вид Гориво | Бензин |
| Задвижване | 4x4 |
| Брой Скорости (Автоматична Кутия) | 8 |
| Предно Окачване | Независимо многолостово |
| Задно Окачване | Независимо пружинно многолостово, със стабилизатор |
| Вид Кормилна Уредба | Зъбна рейка |
| Кормилен Усилвател | Електроусилвател |
| Максимална Скорост | 250 км/ч |
| Време За Ускорение (0-100км/ч) | 4.1 сек |
| Градски Разход На Гориво | 12.5 Литра/100 км |
| Извънградски Разход На Гориво | 7.2 Литра/100 км |
| Смесен Разход На Гориво | 9.2 Литра/100 км |
| Обем На Резервоара | 58 |
| Маса (без товар) | 1745 кг. |
| Максимално Допустима Маса | 2350 кг. |
| Размер На Гуми | 265/35 R18 |
Технически характеристики и данни за автомобили. Информацията е събрана от публично достъпни източници.