| От | 2000 |
| До | 2004 |
| Тип Купе | Седан |
| Брой Врати | 4 |
| Брой Места | 5 |
| Дължина | 4548 мм |
| Широчина | 1772 мм |
| Височина | 1428 мм |
| Междуосие | 2650 мм |
| Предна Следа | 1528 мм |
| Задна Следа | 1526 мм |
| Пътен Просвет | 130 мм |
| Максимален Обем На Багажника | 720 л |
| Минимален Обем На Багажника | 445 л |
| Разположение | Отпред, надлъжно |
| Работен Обем | 2976 см3 |
| Мощност | 220 к.с./6300 обор. |
| Максимален Въртящ Момент | 300 н.м./3200 обор. |
| Горивна Система | Многоточково впръскване |
| Турбокомпресор | - |
| Газоразпределителна Система | DOHC |
| Разположение На Цилиндрите | V - образен |
| Брой Цилиндри | 6 |
| Диаметър На Цилиндъра | 82.5 мм |
| Ход На Буталото | 92.8 мм |
| Степен На Сгъстяване | 10.5 |
| Количество Клапани На Цилиндър | 5 |
| Вид Гориво | Бензин (А95) |
| Задвижване | Пълно постоянно |
| Брой Скорости (Ръчна Кутия) | 5 |
| Брой Скорости (Автоматична Кутия) | 5 |
| Предно Окачване | Двоен напречен носач |
| Задно Окачване | Двоен напречен носач |
| Предни Спирачки | Вентилирани дискове |
| Задни Спирачки | Дискове |
| ABS | Да |
| Вид Кормилна Уредба | Зъбна рейка |
| Кормилен Усилвател | Хидравлика |
| Максимална Скорост | 243 | 238 км/ч |
| Време За Ускорение (0-100км/ч) | 7.1 | 8.7 cек. |
| Градски Разход На Гориво | 15.8 | 16 л/100км |
| Извънградски Разход На Гориво | 8.5 | 7.8 л/100км |
| Смесен Разход На Гориво | 11.1 | 10 л/100км |
| Обем На Резервоара | 66 л |
| Маса (без товар) | 1505 кг |
| Максимално Допустима Маса | 2055 кг |
| Размер На Гуми | 215/55 R16 |
Технически характеристики и данни за автомобили. Информацията е събрана от публично достъпни източници.