| От | 1983 |
| До | 1988 |
| Тип Купе | Седан |
| Брой Врати | 4 |
| Брой Места | 5 |
| Дължина | 4807 мм |
| Широчина | 1814 мм |
| Височина | 1422 мм |
| Междуосие | 2687 мм |
| Предна Следа | 1468 мм |
| Задна Следа | 1469 мм |
| Разположение | Отпред, надлъжно |
| Работен Обем | 2144 см3 |
| Мощност | 182 к.с./5700 обор. |
| Максимален Въртящ Момент | 252 н.м./3600 обор. |
| Горивна Система | Многоточково впръскване |
| Разположение На Цилиндрите | Редови |
| Брой Цилиндри | 5 |
| Диаметър На Цилиндъра | 79.5 мм |
| Ход На Буталото | 86.4 мм |
| Степен На Сгъстяване | 8.8 |
| Количество Клапани На Цилиндър | 2 |
| Масло Количество | 4.5 |
| Вид Гориво | Бензин |
| Задвижване | Предно |
| Брой Скорости (Автоматична Кутия) | 3 |
| Максимална Скорост | 223 км/ч |
| Време За Ускорение (0-100км/ч) | 8.9 сек |
| Градски Разход На Гориво | 12.8 Литра/100 км |
| Извънградски Разход На Гориво | 6.9 Литра/100 км |
| Смесен Разход На Гориво | 10.6 Литра/100 км |
| Обем На Резервоара | 80 |
| Маса (без товар) | 1290 кг. |
| Максимално Допустима Маса | 1790 кг. |
| Размер На Гуми | 205/60 R15 |
Технически характеристики и данни за автомобили. Информацията е събрана от публично достъпни източници.