| От | 2005 |
| До | - |
| Тип Купе | Купе |
| Брой Врати | 2 |
| Брой Места | 2 |
| Дължина | 4383 мм |
| Широчина | 1866 мм |
| Височина | 1255 мм |
| Междуосие | 2600 мм |
| Предна Следа | 1568 мм |
| Задна Следа | 1562 мм |
| Пътен Просвет | 110 мм |
| Минимален Обем На Багажника | 300 л |
| Модел | Jaguar AJ-V8 |
| Разположение | Отпред, надлъжно |
| Работен Обем | 4281 см3 |
| Мощност | 380 к.с./7000 обор. |
| Максимален Въртящ Момент | 410 н.м./5000 обор. |
| Горивна Система | Многоточково впръскване |
| Турбокомпресор | - |
| Разположение На Цилиндрите | V-образни |
| Брой Цилиндри | 8 |
| Диаметър На Цилиндъра | 89 мм |
| Ход На Буталото | 86 мм |
| Степен На Сгъстяване | 10.5 |
| Количество Клапани На Цилиндър | 4 |
| Вид Гориво | Бензин (А95) |
| Задвижване | Задно |
| Брой Скорости (Ръчна Кутия) | 6 |
| Предно Окачване | Двоен напречен носач |
| Задно Окачване | Пружина |
| Предни Спирачки | Вентилирани дискове |
| Задни Спирачки | Вентилирани дискове |
| ABS | Да |
| Вид Кормилна Уредба | Зъбна рейка |
| Кормилен Усилвател | Да |
| Максимална Скорост | 280 км/ч |
| Време За Ускорение (0-100км/ч) | 5 сек. |
| Градски Разход На Гориво | 16.8 л/100 км |
| Извънградски Разход На Гориво | 11.8 л/100 км |
| Обем На Резервоара | 77 л |
| Маса (без товар) | 1570 кг |
| Размер На Гуми | 235/45 - 275/40 R18 |
Технически характеристики и данни за автомобили. Информацията е събрана от публично достъпни източници.